Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Obama: Petraeus I Jashtëzakonshëm Në Afganistan Dhe Strategjia Nuk Ndryshon
English

Obama: Petraeus "I Jashtëzakonshëm" Në Afganistan Dhe Strategjia Nuk Ndryshon

UASHINGTON, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Barack Obama këmbënguli sot se struktura e strategjisë për Afganistanin nuk do të ndryshohet apo modifikohet, ku garantoi se gjenerali Petraeus, i emëruar dje në drejtimin e koalicionit ndërkombëtar në vend, do të jetë "i jashtëzakonshëm". Presidenti amerikan u bëri thirrje anëtarëve të kabinetit të tij luftës të mbanin një minutë heshtje në nder të trupave të rënë në luftë, gjatë një konference shtypi në Shtëpinë e Bardhë në prani të homologut të tij rus, Dmitri Medvedev. Paraardhësi i gjeneralit Petraeus, gjenerali Stanley McChrystal dha dorëheqjen dje pas disa deklaratave të tij për gazetën ''Rolling Stone'' lidhur me disa ekzekutivë amerikanë./ /i.p/
KOMENTE