Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Obama: Okb-Ja Duhet Të Denoncojë Qendrimin E Papranueshëm Të Phenianit
English

Obama: Okb-Ja Duhet Të Denoncojë Qendrimin E Papranueshëm Të Phenianit

TORONTO, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Kombet e Bashkuara duhet t'i bëjnë të ditur Koresë së Veriut se sjellja e saj është e papranueshme, deklaroi dje në samitin e G20-s, presidenti amerikan, Barack Obama duke paralajmëruar Kinën, aleate kryesore e Phenianit, kundër çdo verbërie të paramenduar. "Objektivi ynë kryesor është që të bindim Këshillin e Sigurimit të OKB-së se Koreja e Veriut ka një sjellje agresive që është e papranueshme për komunitetin ndërkombëtar'', deklaroi Obama në një konferencë shtypi. "Mendoj se ka një deferencim mes përmbajtjes dhe verbërisë së paramenduar përballë problemeve të vazhdueshme'', shtoi presidenti amerikan, Obama, i cili shtoi se kishte zhvilluar bisedime të drejtpërdrejta me presidentin kinez, Hu Jintao mbi këtë çështje. Presidenti amerikan, përmendi hetimin ndërkombëtar që shpalli fajtor Phenianin për mbytjen e anijes koreanojugore ku si pasojë humbën jetën të paktën 46 marinarë./ /ec/ a.jor.
KOMENTE