English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Korçë: Aktori Perika Gjezi humb jetën në një aksident automobilistik Shkodër/ Spahia: Maxhoranca do të fitojë zgjedhjet vendore vitin e ardhshëm Fier: Turizmi, sa afër dhe larg zonës së Ndërmënasit Korrupsioni-ILDKP merr masa për 18 zyrtarë Durrës: Berisha: Z. Daul erdhi me lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët "Shqiptari", dy çmime në festivalin ndërkombëtar të Moskës Berisha: Takimi me Thaçin për perspektivën evropiane të vendeve tona Berisha: Respektimi rigoroz i kufijve, bazë e shkëlqyer për dialog dhe bashkëpunim të gjithanshëm Strazimiri: Transparencë financiare për paratë e taksapaguesve shqiptarë akorduar bashkisë së Tiranës Berisha- Thaçi: Bashkëpunimi Shqipëri Kosovë, i shkëlqyer Noka: PPE, Apel Ramës që të respektojë kushtetutën e shtetin ligjor Reportazh/ Një ditë për Çamërinë PS: Qeveria nuk po respekton detyrimet ligjore ndaj biznesit Vasili: PS deklarata të papërgjegjshme për situatën ekonomike Plazhet e Kallmit, mrekullia e fshehur Vlorë- Ujësjellësi i ri, punimet në fazën përfundimtare LAJME NGA BOTA Bolivi - 25 të vdekur dhe 44 të plagosur pas rënies nga ura të një autobusi Bosnje - Tre të arrestuar pas shpërthimit në një komisariat policie Rumani - Përmbytjet shkaktojnë një të vdekur dhe qindra të evakuar Soft News - Botërori 2010 - Merkel dhe Cameron lënë samitin e G20-s për të parë së bashku ndeshjen Gjermani-Angli! Kirgistan - Referendumi miraton kushtetutën e re të vendit Soft News - Obama në garë në facebook me... Lady Gaga! Ekon - G20-a e gatshme për strategji të përbashkët për uljen e shpenzimeve buxhetore Kanada - Policia arreston rreth 500 persona pas protestave të dhunshme gjatë samitit të G20-s Bruksel - Barroso: Brazauskas një burrë i hekurt shteti Afganistan - Të paktën dy ushtarë amerikanë të vrarë nga sulmet e rebelëve Pragë - Klaus emëron Petr Necas në postin e kryeministrit SHBA - Stuhia tropikale ''Alex'' përfshin Amerikën Qendrore Bosnje - Një i vrarë dhe gjashtë të plagosur nga një shpërthim në një komisariat policie Ekon - BE: G20-ta e gatshme të vendosë objektivat për reduktimin e deficiteve
KOMENTE