Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh
English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Korçë: Bashkia e Korçës gjobit me 1 milionë lekë prefekturën Qeveria merr eurobondin, përfundon me sukses ankandi Sejdiu kërkon pjesëmarrjen e Kosovës në operacionet paqesore të NATO-s Dashuria për njerëzimin, mision i heshtur në veprim Thaçi: Kosova dëshmon mundësi të mira për investime Seri aktivitetesh në 20 vjetorin e ngjarjeve të ambasadave Berisha: Zgjedhjet, përcaktuese në vendimet për integrimin e vendit Shqipëria midis vendeve më atraktive në botë për tërheqjen e investitorëve të huaj Hapet ankandi për eurobondin 25 milione euro Miratohet p/ligji "Për faljen" Berisha fton opozitën të kontribuojë për reformat Vasili: Kontroll institucioneve private shëndetësore për t'u garantuar qytetarëve shërbim me standarde dhe të unifikuar Berisha vlerëson kontributin e Federatës Pan-Shqiptare "Vatra" në SHBA Komisioni i Ekonomisë miraton në parim p/ligjin "Për menaxhimin financiar dhe kontrollin Kurum i kërkon qeverisë masa për mbrojtjen e prodhimit vendas Perika Gjezi i ka falur teatrit dhe kinematografise role te spikatura PD: Biznesi i vogël në Tiranë t'i paguajë detyrimet sipas ligjit Izraeli: Nuk jemi informuar për kufizim të hyrjeve në hapësirën ajrore turke LAJME NGA BOTA Irak - Avionët turq bombardojnë bazat kurde në veri Ekonomi - Greqia rikthehet në tregun e borxhit në korrik Zvicër - Ndërron jetë Nicolas Hayek, "Babai" i orëve Swatch BE - Presidenca belge e radhës kërkon progres të tre dosjeve për anëtarësim Ekonomi - BRI: Ekonomia botërore kërcënohet nga rënia përsëri në krizë Serbi - Drejtësia akuzon katër serbë për krime lufte në kroaci Pakistan - Të paktën 15 viktima nga shpërthimi i një autocisterne gazi Obama: OKB-ja duhet të denoncojë qendrimin e papranueshëm të Phenianit Urgjent - Paris - Fillon procesi gjyqësor kundër diktatorit panamez Manuel Noriega Itali - Policia financiare arreston 24 persona në kuadër të një operacioni kundër kriminalitetit kinez SHBA - Vdes Robert Byrd, dekani i kongresit amerikan Turqia mbyll hapësirën e saj ajrore për Izraelin Urgjent - Pragë - Petr Necas caktohet kryeministri i ri i vendit Nikaragua - Stuhia tropikale ''Aleks'' shkakton 10 viktima
KOMENTE