Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rusi - Moska I Vlerëson Të Pabaza Arrestimet E Spiunëve Në Shba
English

Rusi - Moska I Vlerëson "Të Pabaza" Arrestimet E Spiunëve Në Shba

MOSKË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Arrestimet e spiunëve të dyshuar rusë në Shtetet e Bashkuara janë "të pabaza" dhe "me qëllime të këqija" dhe të kthejnë në epokën e Luftës së Ftohtë, bëri të ditur sot Ministria e Jashtme ruse në një komunikatë. "Sipas mendimit tonë, veprime të tilla nuk bazohen në asgjë dhe janë me qëllime të këqija", theksoi diplomacia ruse. "Nuk i kuptojmë shkaqet që e çuan Ministrinë amerikane të Drejtësisë të bëjë deklarata publike në frymën e "historisë së spiunëve të kohës së Luftës së Ftohtë", shtoi ajo. Pak më parë, një zëdhënës i ministrisë u shpreh se ka "shumë kontradikta" në informacionet për arrestimin në Shtetet e Bashkuara të agjentëve të dyshuar të SVR-së, shërbimi rus i zbulimit të jashtëm. /I.Pu.
KOMENTE