Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sondazh -Afganistan - 58 Për Qind Në Shba Në Favor Të Tërheqjes Së Trupave Në Vitin 2011
English

Sondazh -Afganistan - 58 Për Qind Në Shba Në Favor Të Tërheqjes Së Trupave Në Vitin 2011

NJU JORK, 28 qershor /ATSH-ANSA/ - Më shumë se gjysma e amerikanëve (58%) është në favor për fillimin e tërheqjes së trupave ushtarake nga Afganistani, në program për vitin e ardhshëm. Ky është rezultati i një sondazhi të publikuar nga kompania "Usa Today". Një tjetër shumicë e të intervistuarve, 53 për qind, e ka pritur pozitivisht dorëheqjen e gjeneralit Stanley McChrystal. Ndërkohë për gazetën "Wall Street Journal: më shumë se 3 miliardë dollarë që janë dhënë nga SHBA dhe NATO "janë vjedhur nga autoritetet afgane dhe janë nxjerrë jashtë vendit". /e.v/
KOMENTE