Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kriza - Shba: Sinjale Rimëkëmbje Graduale Në Tregun E Punës
English

Kriza - Shba: Sinjale Rimëkëmbje Graduale Në Tregun E Punës

NJU JORK, 2 korrik /ATSH-ANSA/ - "Të dhënat për punësimin japin sinjale rimëkëmbje graduale të tregut të punës", konfirmoi sot këshilltarja për ekonominë i Shtëpisë së Bardhë, Christina Romer, duke theksuar se "sinjale të tilla janë të rëndësishme, mbi të gjitha duke parë paqëndrueshmërinë e tregjeve". "Nevojitet një rritje më e qëndrueshme e punësimit për të riparuar dëmet që u shkaktuan nga kriza financiare dhe për të rikthyer në punë miliona amerikane", shtoi Romer. /e.v/
KOMENTE