English

Shba - Gates Emëron Mattis Në Krye Të Operacioneve Ushtarake Në Irak Dhe Afganistan

UASHINGTON, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates emëroi sot gjeneralin James Mattis në krye të operacioneve ushtarake amerikan në rajonin e Lindjes së mesme dhe asaj të Azisë Qendrore, post që më parë mbahej nga gjenerali David Petraeus, i cili aktualisht mban postin e kreut të forcave ndërkombëtare në Afganistan./ /i.p/
KOMENTE