Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sport-Botëror / 4 Sulmues Në Garë Për Këpucën E Artë Të Botërorit
English

Sport-Botëror / 4 Sulmues Në Garë Për "Këpucën E Artë" Të Botërorit

TIRANË, 10 Korrik/ ATSH - Gjergji Mima/ - Kur duhen edhe dy takime nga përfundimi i Kupës së Botës "Afrika e Jugut 2010", janë vënë në garë 4 lojtarë për fitimin e trofeut "Këpuca e Artë" në këtë Botëror. David Vila i Spanjës dhe Uesli Shnajder i Holandës, që kanë shënuar nga 5 gola, pritet ta vendosin "mbretin" e golit botëror në finalen e madhe të Johanesburgut, Spanjë - Holandë. Ndërkohë edhe Miroslav Klose i Gjermanisë dhe Diego Forlan i Uruguajit kanë mundësi të synojnë këtë trofe, pasi kanë shënuar nga 4 gola dhe kanë për të zhvilluar edhe një ndeshje në këtë botëror, atë të mbrëmjes së sotme për vendin e 3-4, Uruguaj - Gjermani. - Lista e plotë e golashënuesve të Botërorit "Afrikë e Jugut 2010". 5 Gola: Vila (Spanjë), Shnajder (Holandë) 4 Gola: Higuain (Argjentinë), Vitek (Sllovaki), Myler, Klose (Gjermani), Forlan (Uruguaj ) 3 Gola: Suarez, Gian (Ganë), Donovan (SHBA), Luis Fabiano (Brazil) 2 Gola: Elano, Robinjo (Brazil), Tiago (Portugali), Uçe (Nigeri), Holman (Australi), Honda (Japoni), Eto' (Kamerun), Chung-Yong Lee, Jung-Soo Lee (Kore J.), Podolski (Gjermani), Hernandez (Meksikë), Tevez (Argjentinë), Roben (Holandë), Pereira (Uruguaj) 1 Gol: Tshabalala, Khumalo, Mphela (Afrikë e Jugut), Markez, Blanko (Meksikë), Hajnce, Demikelis, Palermo (Argjentinë), Ji-Sung Park, Chu-Young Park (Kore. J), Zherrard, Defo, Apson (Angli), Dempsei, Bredli (SHBA), Koren, Birsa, Ljubijankiç (Slloveni), Kakau, Ozil, Fridrih (Gjermani), Kait, Van Persi, Huntelar, Van Bronkors (Holandë), Endo, Okazaki (Japoni), De Rosi, Iakuinta, Di Natale, Kualjarela (Itali), Alkaraz, Vera, Riveroz (Paraguaj), Kopunek (Sllovaki), Reid, Smeltz (Zelandë e Re), Maikon, Huan (Brazil), Jun Nam (Kore e Veriut), Bosejur, Gonzalez, Milar (Kili), Fernandes (Zvicër), Salpingidis, Torosidis (Greqi), Jovanoviç, Panteliç (Serbi), Maluda (Francë), Jakubu (Nigeri), Kahil (Australi), Bendtner, Romedal, Tomason (Danimarkë), Drogba, J. Ture, Romariç, Kalu (B. i Fildishtë), Simao, Ronaldo, Liedson, Meireles, Almeida (Portugali), Iniesta, Pujol (Spanjë), Boateng, Muntari (Ganë) /a.ke/
KOMENTE