Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kaczynski: Nuk I Dëshirova Ngushëllimet E Putinit Për Vdekjen E Lechut
English

Kaczynski: Nuk I Dëshirova Ngushëllimet E Putinit Për Vdekjen E Lechut

VARSHAVË, 14 korrik /ATSH-AF/ - Jaroslaw Kaczynski, vëllai binjak i ish-presidentit polak, Lech Kaczynski, i cili humbi jetën në një aksident ajror në Rusi kishte refuzuar ngushëllimet e kryeministrit rus, Vladimir Putin, deklaroi ai në një intervistë të publikuar sot nga e përjavshmja e djathtë polake ''Gazeta Polska''. "Ambasadori ynë më ka pyetur nëse do të pranoja ngushëllimet nga ana e Putinit. Unë kam refuzuar'', deklaroi Jaroslaw Kaczynski. Disa orë pas aksidentit, natën e 10 prillit, Jaroslaw Kaczynski mbërriti në Smolensk në perëndim të Rusisë për të identifikuar trupin e presidentit të vdekur. Në vendin e aksidentit ishin të pranishëm kryeministri rus si dhe kryeministri polak, Donald Tusk. Sipas Kaczynskit, "roli i kryeministrit Tusk dhe kryeministrit rus, Putin nuk ishte i qartë'' ''Për mendimin tim, dy kryeministrat nuk kishin rakorduar për vizitën e presidentit, Lech Kaczynski'', theksoi ai./ /ec/ a.jor.
KOMENTE