Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjykata: Javën tjetër, vendimi për lirimin e të pandehurve të Gërdecit
English

Gjykata: Javën tjetër, vendimi për lirimin e të pandehurve të Gërdecit

Tiranë, 19 korrik, NOA – Seanca e ardhshme gjyqësore mbi tragjedinë e Gërdecit, do përmbajë edhe përgjigjen e trupit gjykues lidhur me pretendimin e ngritur sot nga avokatët e të pandehurve të saj, për lirimin e tyre.

Ky është vendimi i marrë nga gjykatësit e çështjes në fjalë, për kërkesën e avokatëve Haxhia dhe Asllani se ka ardhur koha që të pandehurit Mihal Delijorgji dhe Ylli Pinari, duhet të lirohen nga qelitë.

E kjo sipas tyre, pasi atyre u ka skaduar tashmë afati i paraburgimit.

Ky është pretendimi që avokatët e tyre kanë ngritur gjatë seancës së sotme të procesit “Gërdeci”.

Por ai ka ndeshur në kundërshtimin e ashpër të përfaqësuesve të organit të akuzës, sipas të cilëve të pandehurit duhet të qëndrojnë në qeli, derisa të njihen me vendimin e gjykatës.

Duke kërkuar rrëzimin e kërkesës së avokatëve të të pandehurve të Gërdecit, prokurorët kanë pohuar se “afatet në paraburgim nisin kur mbërrin dosja në gjykatë”.

n.e/NOA

KOMENTE