Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Klinton: Bin Laden jeton në Pakistan
English

Klinton: Bin Laden jeton në Pakistan

Islamabad, 19 Korrik, NOA – Kreu i organizatës terroriste Al-Kaeda, Osama bin Laden, gjendet në Pakistan.

Një fakt të tillë e ka pohuar sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, gjatë një vizite në Islamabad, kryeqytetin e Pakistanit, ku është takuar me zyrtarë të lartë të vendit.

Ajo ka qenë e pranishme edhe në momentin kur Pakistani dhe Afganistani nënshkruan dje një marrëveshje të rëndësishme tregtare që është mbështetur fuqishëm nga Shtetet e Bashkuara.

Marrëveshja që ka qënë prej vitesh në procesin e negociatave, do të krijojë kushtet për transportin tokësor të mallrave mes dy vendeve. Ajo duhet të ratifikohet nga parlamenti i Afganistanit.

n.e/NOA

KOMENTE