Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kosovë - Presidenti Sejdiu Përshëndet Zgjedhjet Në Partesh
English

Kosovë - Presidenti Sejdiu Përshëndet Zgjedhjet Në Partesh

PRISHTINË, 19 Korrik /ATSH-B.Jashari/.- Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu përshëndeti mbylljen e suksesshme të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të Komunës së Parteshit, të zhvilluar dje. Ai deklaroi sot se "përmbyllja e suksesshme e raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të Komunës së re të Parteshit, në të cilën pjesa dërmuese e qytetarëve janë të nacionalitetit serb, dëshmon se qytetarët e kësaj komune janë të përkushtuar që t'i shfrytëzojnë mundësitë që u ofron Kushtetuta e vendit për të ndikuar drejtpërdrejt në qeverisjen lokale dhe në përmirësimin e mirëqenies së tyre jetësore". "Ndërsa, pjesëmarrja e lartë e qytetarëve edhe në raundin e dytë të këtyre zgjedhjeve është përgjigja më e mirë ndaj të gjithë atyre që e kundërshtojnë integrimin dhe perspektivën e jetës së përbashkët të të gjithë qytetarëve të vendit", theksoi Sejdiu. "Institucionet e Republikës së Kosovës"- tha ai - "janë të vendosura që të punojnë edhe më tej në realizimin e angazhimeve që kanë marrë para qytetarëve kosovarë dhe para bashkësisë ndërkombëtare për ndërtimin e një të ardhme për qytetarët e vendit pa dallim etnie e besimi". "Kryetarit të porsazgjedhur, Nenad Cvetkoviç, i urojmë sukses në detyrën e re dhe realizim të projektit të tij për Parteshin, me të cilën mori besimin e shumicës së qytetarëve të kësaj komune. Po ashtu, përshëndesim edhe kundërkandidatin e tij, z. Todor Mirkoviç për garën korrekte, dhe punën e institucioneve të vendit, KQZ-në, qytetarët, subjektet politike pjesëmarrëse në zgjedhje si dhe institucionet ndërkombëtare, të cilat e ndihmuan këtë proces", deklaroi Presidenti Sejdiu. /gj.m/f.n/
KOMENTE