Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kuvend - Opozita Braktis Sallen, Nuk Voton Ndryshimet Në Buxhet
English

Kuvend - Opozita Braktis Sallen, Nuk Voton Ndryshimet Në Buxhet

TIRANË, 19 Korrik/ATSH/- Deputetët e Partisë Socialiste, pas 12 orësh debat në Kuvend, braktisën punimet e Kuvendit duke shprehur qëndrimin e tyre kundër ndryshimeve në p/ligjin, "Për disa ndryshime në buxhetin e vitit 2010". Duke folur në emër të grupit parlamentar socialist, deputeti i PS-së, Ilir Beqja tha se, "deputetët e PS-së, shpjeguan pse ky buxhet nuk e zgjidh krizën ekonomike por e thellon atë dhe ka vetëm një arsye pas vitesh qeverisje që është korrupsioni qeveritar". " Ky buxhet nuk e zgjidh asgjë, tha Beqja duke shtuar se, "PS e ka treguar të vërtetën e krizës ekonomike që në fillimet e vitit që kaloi dhe i ka paralajmëruar pasojat që do të vinin për familjet shqiptare", duke shtuar më tej, se "ky buxhet nuk ka qënë transparent". Me përfundimin e fjalës së deputetit Beqja, socialistët u larguan nga salla e Kuvendit./n.m/
KOMENTE