Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Malaj: Duke fshehur borxhin e qeverisë, keni rritur borxhin e kompanive
English

Malaj: Duke fshehur borxhin e qeverisë, keni rritur borxhin e kompanive

Tiranë, 19 korrik, NOA – “Ju harroni se duke fshehur borxhin e qeverisë, keni rritur borxhin e kompanive”.

Kështu është shprehur gjatë fjalës së tij të mbajtur sot në foltoren e Kuvendit, deputeti socialist, Arben Malaj, në të njëjtën kohë ish-ministër Ekonomie, i cili ka kritikuar draftin e qeverisë për një buxhet të rishikuar, i cili parashikon ulje drastike të shpenzimeve në masën 25 për qind.

“Përkeqësimi i kredibilitetit të publikut ndaj jush, përbën edhe krizën e vërtetë të qeverisë. Ndaj ritmi i qeverisjes suaj është drejt fundit”, iu është drejtuar ai deputetëve të mazhorancës në fjalën e tij.

Duke argumentuar faktin se përse sipas tij nuk duhet të kryhen shpenzimet e ulura në sektorët jetikë të vendit, si shëndetësia, arsimi dhe në infrastruktura, ai tha se përmes një rruge të tillë, goditet në të vërtetë mirëqënia e qytetarit, edhe pse qeveria pohon se përmes tyre do të rritet ekonomia e vendit....(vijon).

n.e/NOA

KOMENTE