Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meta Pjesëmarrës Në Konferencën Ndërkombëtare Të Kabulit
English

Meta Pjesëmarrës Në Konferencën Ndërkombëtare Të Kabulit

TIRANË, 19 Korrik/ATSH, A.Gegvataj /- Siguria në Afganistan, zhvillimi i vendit dhe bashkëpunimi rajonal do të jenë disa nga çështjet, që do të diskutohen në Konferencën Ndërkombëtare të Kabulit, në Afganistan ku do të marrë pjesë edhe zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ilir Meta. Drejtoria e shtypit në MPJ-së bëri të ditur se "me ftesë të ministrit të Jashtëm të Afganistanit, Zalmai Rassoul, Shefi i diplomacisë shqiptare u nis sot për në Afganistan ku do të marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Kabulit". Në konferencën, e organizuar nga Qeveria e Afganistanit, në bashkëpunim me OKB-në, do të marrin pjesë përfaqësues të lartë nga më shumë se 70 vende, organizata ndërkombëtare dhe rajonale, si dhe institucione financiare. Gjithashtu, i pranishëm do të jetë edhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon. Në konferencën ndërkombëtare të Kabulit pjesëmarrësit pritet të diskutojnë rreth sigurisë në Afganistan, zhvillimit të vendit, bashkëpunimit rajonal, ripajtimit dhe ri-integrimit, si dhe do të shprehin vullnetin e përbashkët për forcimin e partneritetit ndërkombëtar në mbështetje të Qeverisë afgane për përmirësimin e situatës në vend./a.s/
KOMENTE