Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Protesta në Lezhë për 16-vjeçarin e vrarë, 500-600 veta bllokojnë rrugën kombëtare
English

Protesta në Lezhë për 16-vjeçarin e vrarë, 500-600 veta bllokojnë rrugën kombëtare

Lezhë, 19 korrik, NOA Update – Rreth 500-600 qytetarë të Lezhës, kanë bllokuar në këto momente rrugën kryesore kombëtare dhe kanë paralizuar trafikun e saj, ndërsa po hedhin parulla në mbrojtje të djaloshit 16-vjeçarit që mbeti i vrarë pardje në përpjekje me forcat policore.

Siç bën të ditur korrespondenti i agjencisë së Lajmeve NOA, turma qytetarësh të qytetit verior kanë dalë në rrugën kombëtare Lezhë-Shkodër duke protestuar dhe duke përmbysur madje një makinë të policisë.

Ata duken mjaft të acaruar dhe mesa duket, kanë vendosur të mos e lirojnë rrugën kryesore të aksit verior në vend, duke përbërë kështu një pengesë serioze për qarkullimin në këtë zonë.

Aksioni i policisë nisi pas identifikimit të dy grabitësve të disa malazezëve në një lokal në hyrje të Lezhës, ku persona të maskuar u grabitën atyre në autostradën Lezhë-Shkodër, rreth 20 mijë dollarë, dokumentet amerikane dhe makinën me të cilën udhëtonin.

Policia nga ana e saj ka dyshuar se 16-vjeçari me inicialet A.S, ka qenë autori i kësaj grabitje dhe ndërsa ai po udhëtonte me makinën tip Benz me targa Tr 78 70 R, ka qëlluar ndaj tij, duke i shkaktuar vdekjen.

Për qytetarët e Lezhës që kanë dalë në protestë, e gjithë kjo që ka ndodhur është e padrejtë dhe 16-vjeçari i vrarë ishte i pafajshëm dhe ndaj duhen gjetur vrasësit e tij brenda radhëve të policisë.

n.e/NOA

KOMENTE