Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rusia Teston Raketën Rs-24, Raketë Strategjike E Gjeneratës Së Fundit
English

Rusia Teston Raketën Rs-24, Raketë Strategjike E Gjeneratës Së Fundit

MOSKË, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Rusia testoi raketën ndërkontinentale me shumë koka RS-24 të gjeneratës së fundit, njoftoi sot zëvendësministri i Mbrojtjes, Vladimir Popovkine, cituar nga agjencitë ruse të lajmeve. "Ne kemi miratuar dhe vënë në punë raketën RS-24 ''Iars", deklaroi ai. Kjo raketë e re me shumë koka u testua për herë të parë në maj 2007. Sipas forcave strategjike u kërkua që të zëvendësojë raketat RS-18 dhe RS-20./ /ec/ a.jor.
KOMENTE