Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shfrytëzonin si prostitutë një të mitur në qendër të Tiranës, arrestohen tre të rinjtë
English

Shfrytëzonin si prostitutë një të mitur në qendër të Tiranës, arrestohen tre të rinjtë

Tiranë, 19 korrik, NOA – Shfrytëzonin me dhunë për prostitucion një vajzë të mitur nga qyteti i Durrësit.

Pikërisht kjo ngjarje e rëndë, që ndodhte prej disa kohësh në periferinë e kryeqytetit dhe në qendër të Tiranës, ka rënë në gjurmët e policisë, e cila përmes operacionit të koduar “Ekstrem” ka zbuluar dhe identifikuar tre dhunuesit e të miturës, 15 vjeçare, e cila ishte detyruar dhunshëm prej tre të rinjve që e shfrytëzonin atë për qëllime prostitucioni.

Mbi akuzën e trafikimit të të miturve për prostitucion u arrestuan në flagrancë nga policia përmes operacionit “Ekstrem”, 20 vjeçari Bledar Abdulla Uka i dënuar më parë për vjedhje; 22 vjeçari nga Lezha Dritan Rasim Uka edhe ky i dënuar më parë për vjedhje dhe 16 vjeçari me iniciale T.T i dënuar edhe ky më parë për vjedhje.

Sipas hetimeve të policisë këta të rinj në bashkëpunim, kanë konsumuar veprën penale të trafikimit të të miturve.

Rasti i gjurmuar, që ndihmoi policinë për kapjen e tre trafikantëve ishte pikërisht ai i 15 vjeçares nga Durrësi.

mit/NOA
KOMENTE