Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shrefedin Shehu: Rishikimin e buxhetit, e kërkoi vetë opozita
English

Shrefedin Shehu: Rishikimin e buxhetit, e kërkoi vetë opozita

Tiranë, 19 korrik, NOA – “Vetë opozita e kërkoi rishikimin e buxhetit, por tani që kjo po bëhet, ajo e kundërshton atë”.

Kështu u shpreh gjatë fjalës së mbajtur sot në seancë plenare, lidhur me rishikimin e buxhetit për pjesën e mbetur të vitit, ish-zv/ministri i Financave, Shrefedin Shehu.

Sipas tij, ka qenë pikërisht opozita e cila lëshoi pak kohë më parë alarmin për ulje të shpenzimeve në buxhet dhe rishikimin sa më parë të ishte e mundur të tij.

Por sipas Shehut, meqë qeveria është duke e realizuar edhe këtë kërkesë të opozitës, ajo tani reagon duke kundërshtuar, pasi nuk i vjen mirë për një fakt të tillë.

Nga ana tjetër, ai tha se drafti që është paraqitur nga qeveria për rishikimin e buxhetit nuk ka përse të kundërshtohet, pasi korrigjimi i tij në tërësi është më i vogël se 10 përqind.

n.e/NOA

KOMENTE