Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topalli rikthehet në Zvicër pas vizitës për aksidentin e Gjegjanit
English

Topalli rikthehet në Zvicër pas vizitës për aksidentin e Gjegjanit

Bernë, 19 Korrik, NOA – Pasi erdhi në Shqipëri për të kryer vizita tek të lënduarit nga tragjedia e rëndë e së shtunës në komunën Gjegjan të Pukës, kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, është rikthyer sërish në Zvicër, për të marrë pjesë në Samitin ndërkombëtar të Grave Kryeparlamentare në Bernë, mbi luftën kundër dhunës ndaj gruas dhe fëmijëve.

Gjatë qëndrimit atje, bëhet me dijeni se kryeparlamentarja shqiptare ka zhvilluar edhe një takim me sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon.

Ndërkaq, thuhet se Topalli ka lobuar për njohjen e pavarësisë së Kosovës te kryetarët e parlamenteve të vendeve që nuk e njohur ende shtetin e ri.

n.e/NOA

KOMENTE