Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tragjedia rrugore, 8 vjeçari Peraj, ende në luftë për jetën në Spitalin Ushtarak
English

Tragjedia rrugore, 8 vjeçari Peraj, ende në luftë për jetën në Spitalin Ushtarak

Tiranë, 19 korrik, NOA – Ndërsa të plagosurit e tjerë në spitalin Ushtarak të kryeqytetit janë jashtë rrezikut për jetën, tetë vjeçari Erikson Peraj ende lufton me vdekjen.

Erikson Peraj, sipas mjekëve pas operacionit pati përmirësime, por gjendja e tij shëndetësore është ende e rënduar për shkak se gjatë aksidentit të rëndë të së shtunës ai ka pësuar dëmtime të rënda në mushkëri.

Megjithatë mjekët po bëjnë të pamundurën për t’i shpëtuar jetën 8 vjeçarit.

Gjatë tragjedisë rrugore të ndodhur pasditen e të shtunës, kur autobusi që çonte pasagjerë nga Durrësi drejt Fushë Arrëzit, humbi kontrollin dhe ra në greminë, gjetën vdekjen 14 vetë si dhe u plagosën rëndë 12 të tjerë.

Për tu ardhur në ndihmë familjeve të viktimave të këtij aksidenti të rëndë, qeveria mori përsipër të gjitha shpenzimet e funeraleve të tyre, ndërsa e diela ishte një ditë zie kombëtare.

mit/NOA
KOMENTE