Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Varroset sot shoferi i tragjedisë së Gjegjanit, Topi niset drejt Pukës
English

Varroset sot shoferi i tragjedisë së Gjegjanit, Topi niset drejt Pukës

Pukë, 19 korrik, NOA – Zhvillohet ditën e sotme ceremonia mortore e shoferit të autobusit i cili u rrëzua dy ditë më parë në aksin Fushë Arrëz-Durrës, dhe shkaktoi 14 të vdekur.

Viktima Zef Gjergji, vdiq duke u transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, ndërsa sot familjarët dhe të afërmit pritet që t’i japin atij lamtumirën e fundit.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se në ceremoninë mortore të tij, do të jetë i pranishëm edhe vetë presidenti i Republikës, Bamir Topi, i cili sot është nisur drejt Pukës.

Ditën e djeshme, ai i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Aleksandër Flloko dhe Drejtori i Kabinetit, Dashamir Xhaxhiu dhe anëtarë të tjerë të Kabinetit presidencial, vizitoi sërish në Spitalin Ushtarak, të plagosurit që i mbijetuan aksidentit tragjik.

n.e/NOA

KOMENTE