Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vlore: Dyshohet Se Mori Rryshfet, Arrestohet Punonjesi I Policise
English

Vlore: Dyshohet Se Mori Rryshfet, Arrestohet Punonjesi I Policise

VLORE, 19 korrik/ATSH-H.Koçi/.- Një punonjës i policisë së Vlorës u arrestua rreth orës 15.20 të ditës së sotme në mjediset e komisariatit të policisë, i dyshuar se ka marrë rryshfet nga një person i kërkuar, duke i ofruar atij lehtësi dhe favore në procedurat e ndjekes dhe hetimit. Drejtori i Drejtorisë së Policisë së Qarkut të Vlorës, Ylli Metko, tha për ATSH-në se, "Kleanthi Laze, me detyrë agjent në sektorin e krimeve, u ndalua në përfundim të hetimeve në ngarkim të një shtetasi të shpallur në kërkim, të cilit dyshohet se ai i ka kërkuar vlera financiare në këmbim të favoreve dhe lehtësive për të mos u ndjekur nga drejtësia". "Personi i mësipërm është ndaluar ne muajin dhjetor të vitit të kaluar dhe gjatë kësaj periudhe hetimesh ndaj tij, ai ka përmendur emrin e Lazes, të cilit, sipas tij, i ka dhënë vlera të konsiderueshme monetare për t'i shpëtuar përballjes me drejtësinë", theksoi Metko. Ai tha se, gjatë gjithë këtyre muajve, Laze ka qenë në ndjekje nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm dhe Prokuroria e Rrethit, ndërkohë që paraditen e sotme, gjykata e shkallës së parë të Vlorës, vendosi ndaj tij masën e sigurisë "Arrest në burg". /a.ke/
KOMENTE