English

Fier: Zjarr Ne Depozitat E Naftes Ne Mbrostar, Zjarrfikset Ne Pune Per Shuarjen E Tyre

E FIER, 20 Korrik/ ATSH, Rrapo Isufaj/- Në thellësi të fshatit Mbrostar, 4 kilometra larg qytetit të Fierit, para pak minutash ka rënë një zjarr në disa depozita nafte. Në vendngjarje, ku ndodhen 4 depozita nafte, kane mbritur zjarrëfikset dhe mjete te tjera të shërbimit Zjarrfikseve të Fierit, që së bashku me forcat e Policisë dhe banorë të zonës, po punojnë për të mbajtur nën kontroll flakët. "Deri tani, jane djegur 2 depozita nafte", tha për ATSH-në, shefi i këtij Shërbimi, Abdyl Kamberaj./n.m/(vijon)
KOMENTE