English

Sport: Spanje - Java E Pare - Barca Do Te Luaje Me Santander, Real Madrid Ne Majorka

TIRANE, 20 Korrik/ATSH-AFP/. - FC Barcelona, kampione e Spanjes, do te luaje me Santander dhe Real Madrid me Majorken ne javen e pare te sezonit 2010-11 te Liges, me 28 e 29 gusht, sipas kalendarit zyrtar te publikuar te marten. Dy klubet e medha rivale do te ndeshen ne "klasiken" tradicionale me 28 nentor (java e 13-te) ne "Camp Nou" ne Barcelone ne fazen e pare dhe me 17 prill (java e 32-te) ne stadiumin "Santiago Bernabeu" ne Madrid. Kampionati spanjoll me 20 klube do te nise ne fund te gushtit e do te perfundoje me 22 maj 2011. Finalja e Kupes se Spanjes (Kupa e Mbretit), do te luhet me 20 prill. /a.ke/
KOMENTE