English

Të Paktën 20 Të Vdekur Nga I Ftohti Polar Që Përfshiu Amerikën E Jugut

MONTEVIDEO, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Në valë e të ftohtit polar shkaktoi të paktën 20 të vdekur gjatë kësaj jave në pjesën jugore të Amerikës Latine. Rënia e temperaturave ka qenë e papritur në lindje të Bolivisë dhe Paraguajt ku temperaturat u ulën nën 20 gradë Celsius. Nëntë persona humbën jetën nga hipotermia dhe tre të tjerë u intoksikuan nga tymi i mjeteve ngrohëse./ /ec/
KOMENTE