Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Poloni - Prokuroria Nuk Përjashton Asnjë Hipotezë Për Aksidentin E Avionit Presidencial Në Smolensk
English

Poloni - Prokuroria Nuk Përjashton Asnjë Hipotezë Për Aksidentin E Avionit Presidencial Në Smolensk

VARSHAVË, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Më shumë se tre muaj pas aksidentit ajror të avionit presidencial polak në Smolensk, prokuroria ushtarake e ngarkuar me hetimin në Poloni nuk përjashton asnjë hipotezë mbi këto shkaqe, si ajo e atentatit, deklaroi zëdhënësi i prokurorisë, Zbigniew Rzepa. "Nuk mund të përjashtojmë asnjë nga katër hipotezat duke përfshirë dhe atë të atentatit'', deklaroi Rzepa për radion private TOK FM. "Hipoteza e parë është ajo e defektit të avionit. E dyta ajo e gabimit njerëzor, më shumë nga pala ruse se ajo polake. E treta, veprimet e personave të tretë duke përfshirë dhe mundësinë e ndonjë atentati terrorist dhe e katërta ka të bëjë me organizimin e fluturimit'', deklaroi ai. Avioni ''Tupolev 154'', që transportonte më 10 prill presidentin, Lech Kaczynski dhe zyrtarë të tjerë polakë u rrëzua duke shkaktuar vdekjen e 96 personave./ /ec/ a.jor.
KOMENTE