Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Elbasan: Një Paradite Me Diell Dhe Një Pasdite Me Erëra Në Rajon
English

Elbasan: Një Paradite Me Diell Dhe Një Pasdite Me Erëra Në Rajon

ELBASAN, 23 Korrik /ATSH-Miranda Sadiku/.- Një paradite me diell dhe me temperatura rreth 38-40 gradë celsius parashikohet të premten në rajonin e Elbasanit, ndërsa si një ditë më parë, pasditja mendohet të jetë me erëra dhe vranësira. Kjo luhatje temperature ka thuajse që në fillim javë që ka përfshirë rajonin e Elbasanit, ndërsa mbrëmja ka qenë e freskët. Megjithatë, shumë banorë të Elbasanit i janë drejtuar sportit të tyre të preferuar vrapit dhe ecjes në parkun "Rinia", ndërsa jo pak syresh kane shkuar ne pishina brenda dhe në periferi të qytetit. Ndryshe nga qershori, ne muajin korrik në rajonin e Elbasanit, pjesa më e madhe e qytetarëve ndodhen me pushime jashtë qytetit, apo në plazhe te ndryshme brenda dhe jashte vendit. /ch/
KOMENTE