Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Itali, arrestohen vrasësit e Paganos, përleshja e filluar për një birrë
English

Itali, arrestohen vrasësit e Paganos, përleshja e filluar për një birrë

Monza, 24 Korrik 2010 NOA/ Rid Bulku - Janë arrestuar, autorët e dyshuar për vrasjen e Luigi Pagano, punonjësit 33 vjeçar, cili u sulmua dhe mbeti i vrarë në një përleshje në natën mes të mërkurës dhe të enjtes, përpara një kioske në Lissone (Monza).

Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar dhe një 38-vjeçar, dy italianë të pacensuruar të cilët duhet të përballen me akuzën e vrasjes për arsye të parëndësishme. Arrestimet janë kryer nga policia e Shoqërisë së Desio.

Të dy vrasësit të dyshuar të quajtur Vito D’Apice dhe Stefano D'Ambrosio me banim në Muggio, në krahinën e Monzës. Policia ishte në gjendje të identifikojnë dhe të ndaluar, pasi dëgjoi dëshmitarët e të shumta në sulm.

D’Apice u arrestua në shtëpinë e të dashurës së tij. Nga gjurmët e celularit të tij, autoritet më pas arritën të zbulonin dhe D’Ambrosio.

Të dy janë të pacensuruar dhe në kohën e arrestimit nuk dhanë asnjë shpjegim për veprimet e tyre. Të dy janë akuzuar për vrasje për arsye të parëndësishme.

Pagano me sa duket i njihte vrasësit e tij: lindur dhe banor në Desio, ai shkoi në kabinë në Lissone në afërsi të SS36 në shoqërinë e një miku për të pirë një birrë.

Punonjësi i kishte kërkuar një nga të dyve për t’i ofruar një birrë. Përgjigjja ishte negative dhe më pas ishte arsyeja që çoi në një përleshje.

Një nga dy agresorët e ka goditur me grusht Paganon, i cili ra në tokë dhe më pas të dy u sulën duke e goditur pa pushim.

r.b/NOA

KOMENTE