Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sport: Hungari - Sandor Egervari, Trajneri I Ri I Ekipit Perfaqesues
English

Sport: Hungari - Sandor Egervari, Trajneri I Ri I Ekipit Perfaqesues

TIRANE, 23 Korrik/ATSH-AFP/. - Sandor Egervari eshte zgjedhur trajneri i ri i ekipit perfaqesues te Hungarise, beri te ditur te premten Federata Hungareze e Futbollit (MLSZ), qe i dha fund kontrates ne menyre "miqesore" me holandezin Erwin Koeman. Egervari, 60 vjeç, si trajner ka fituar tre here titullin e kampionit te Hungarise, ne 2000 me Dunaujvaros dhe ne 1999 e 2003 me MTK. Nen drejtimin e Erwin Koeman, ekipi hungarez regjistroi nje bilanc prej 7 fitoresh, 9 humbje e 4 barazime. Egervari do te drejtoje ekipin ne ndeshjen miqesore ndaj Anglise me 11 gusht ne Wembley. /a.ke/
KOMENTE