Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rolling Stones, tur lamtumire pas 50 vitesh në skenë
English

Rolling Stones, tur lamtumire pas 50 vitesh në skenë

Londër, 24 Korrik, NOA – Një turne së bashku, i cili do të zgjasë plot 2 vjet për t’u thënë lamtumirë fansave të tyre, të cilët i kanë duartrokitur dhe adhuruar për 50 vitet e tyre në skenë.

Kjo është mbyllja e karrierës spektakolare artistike që kanë menduar të realizojnë anëtarët e grupit “Rolling Stones”, banda e njohur e Mick Jagger dhe Keith Richards, që të dy aktualisht në moshën 66 vjeç, shoqëruar nga 63-vjeçari Ronnie Uood dhe 69-vjeçari Charlie Uatts.

"Është pothuajse e sigurt që ky do të jetë turneu i tyre i lamtumirës. Mosha e avancuar për të gjithë, tani ka nevojë për tërheqje, kur ata janë ende në krye", e kanë komentuar një lajm të tillë mediat britanike.

I themeluar në vitin 1962, grupi legjendar ka shitur deri tani 250 milionë disqe dhe mendohet se viti 2012, mund të shënojë largimin e tyre përfundimtar nga skena.

n.e/NOA

KOMENTE