English

Deputetet e PS: Berisha, i rrjedhur nga fiqiri

Tiranë, 26 korrik, NOA Update – Deri edhe “i rrjedhur nga fiqiri”, kanë thënë për kryeministrin Sali Berisha, deputetet socialiste të sulmuara prej tij me akuza gjatë seancës së sotme plenare.

Emra të tilla deputetesh si Rudina Seseri, Shegushe Ligori apo Arta Dade, në replikat e tyre kanë zgjedhur fjalë nga më të ndryshmet fyese kundër Berishës, si “dështak” apo “amator”.

“Nuk i di kapacitetet e kryeministrit Sali Berisha si mjek, por si politikan ai mbetet një amator i dështuar që po e fut vendin në qorrsokak”, tha deputetja Rudina Seseri në reagimin e saj.

Ndërsa deputetja socialiste, Shegushe Ligori, tha si avokate që është se “rastin e qeverisë Berisha dhe të kryeministrit nuk do ta merrtr kurrë në mbrojtje se është rast i pashpresë”.

Menjëherë paskëtaj do të dilte në foltoren e Kuvendit për të reaguar edhe deputetja Arta Dade, sipas të cilës, Berisha ka rrjedhur nga fiqiri” ... (vijon).

n.e/NOA

KOMENTE