English

Pasqyra E Shtypit Shqiptar

TIRANË, 26 Korrik/ATSH/.- Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit shqiptar të publikuara të hënën: Gazeta "Shqip" DEKRETET, PS E PD REFUZUAN TOPIN Këshilltari juridik i kreut të shtetit zbulon prapaskenat e rrëzimit të kanditaturave për Gjykatën e Lartë dhe atë Kushtetuese. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Ligji për SHISH-in, sot "beteja" finale në Kuvend Dosjet e mbartura, Gjykata e Lartë drejt paralizimit Gazeta "Koha Jone" BE: TE KONTROLLOHEN EMERIMET NE GJYQESOR Zbulohet raporti i vlerësimit të ekspertëve për vizat. Tituj të tjerë të kësaj gazete: "Dinamo", parku i adoptuar për fëmijët PS sulmon sërish ministrin Prifti: Ka kapur shtetin Gazeta "Panorama" TË PASTREHËT, ÇMIMET E REJA TE APARTAMENTEVE Udhëzimi i plotë i qeverisë/ Ndryshojnë kushtet për të marrë kredi me kushte të buta për të pastrehët. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Topi nuk firmos ligjin për faljen e të burgosurve "Antimafia" dërgohet në komisionin e Venecias Gazeta "Shekulli" ZGJEDHJET LOKALE ME VOTIM ELEKTRONIK Qeveria nis përgatitjet për mënyrën e re të votimit. Pollo: Duhet të biem dakord me opozitën që të ndryshojmë Kodin Zgjedhor Tituj të tjerë të kësaj gazete: Voskopoja, kryeqendra mesjetare kerkon rizgjim Trafiku i droges, arrestohet ndërtuesi Gazeta "Shqiptare" QEVERIA, LETËR STRASBURGUT/ KËRKESA NË GJYKATË: MOS TRAJTONI ÇËSHTJE PRONASH Këshilli i Ministrave pranon: Nuk kemi para të bëjmë kompensimin finaciar. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Intervistë me poeten/ Lleshanaku: Jetojmë si të mos kishim të nesërme Kapen 70 doza heroine ne autobuz, pranga nënës, djalit dhe vajzës Gazeta "Integrimi" PROJEKTLIGJI I SHISH-it, ILIR META: LSI-ja QËNDRIM PARIMOR Qëndrimi ynë nuk ka të bëjë as me kundërvënie votash dhe as me bashkim votash. a.m
KOMENTE