Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shba - Tre Të Vdekur Nga Rrëzimi I Një Avioni Kargo Në Alaskë
English

Shba - Tre Të Vdekur Nga Rrëzimi I Një Avioni Kargo Në Alaskë

UASHINGTON, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Një avion kargo ''Fairchild C-123'' u rrëzua sot në parkun kombëtar ''Denali'' të shtetit të Alaskës, në SHBA duke shkaktuar të paktën tre të vdekur, njoftuan sot autoritetet amerikane. "Ndodheshin tre persona në bordin e avionit dhe duket se nuk ka asnjë të mbijetuar nga aksidenti", sipas një deklarate të bërë nga burimet zyrtare të parkut kombëtar. Aksidenti ndodhi rreth 23:00 GMT, në një faqe të malit Healy. Një avion kargo ushtarak amerikan ''C-17'' u rrëzua të mërkurën në bazën ajrore ushtarake ''Elmendorf'' në Anchorage, Alaskë, duke shkaktuar vdekjen e të katërt anëtarëve të ekuipazhit./ /i.p/
KOMENTE