English

Sport: Transferte - Uruguajani Lima Nenshkruan Me Iraklis Selanik

TIRANE, 2 Gusht/ATSH-AFP/. - Mbrojtesi uruguajan, Pablo Lima, i cili ka luajtur me ekipin Velez Sarsfield, ka nenshkruar nje kontrate per dy vjet me greket e Iraklis Selanik. Detajet financiare te kontrates nuk jane bere te ditura nga klubi grek. Lima, 29 vjeç, ka luajtur ne Uruguaj me Danubio (2001-2007) dhe ne Argjentine me Velez Sarsfield (2007, 2008 e 2010) dhe Rosario Central (2009). Lima numeron 14 seleksione me ekipin perfaqesues dhe nje gol te shenuar. Ai nuk eshte aktivizuar me ekipin perfaqesues qe nga 2007. /a.ke/
KOMENTE