Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kinë, nipi i Mao emërohet gjeneral
English

Kinë, nipi i Mao emërohet gjeneral

Kinë, 3 Gusht NOA - Mao Xinyu, nipi i Mao, është ngritur në detyrë, ku në moshën 40 vjeçare është emëruar si gjeneral i brigadës, ku mund të themi se është personi më i ri në moshë me gradën e marrë në ushtrinë kineze.

Një promovim i cili po flitej përgjatë një viti dhe ishte dhënë dhe më parë nga mediat në Kinë.

Kjo ngritje në detyrë, ka shkaktuar polemika të shumta të cilat janë shpërndarë dhe në internet.

Kështu vendimi i marrë për nipin e Mao është një sinjalizim i presidentit Hu Jintao për të rinuar drejtuesit e ushtrisë së shtetit.

r.b/NOA

KOMENTE