Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fidel Castro rikthehet në parlamentin e Kubës
English

Fidel Castro rikthehet në parlamentin e Kubës

Havana, 7 gusht, NOA - Lideri i revolucionit në Kubë, Fidel Castro do të marrë pjesë´për herë të parë që prej sëmundjes së tij të rëndë katër vjet më parë, në një seancë të parlamentit.

Televizioni shtetëror në njoftimin e shkurtër me këtë rast la të hapur mundësinë nëse 83-vjeçari do të mbajë edhe fjalim.

Në verën e vitit 2006 Castro ia dorëzoi drejtimin e qeverisë vëllait të tij Raul, por vazhdon të jetë sekretar i parë i Partisë Komuniste.

Në seancën e posaçme të parlamentit në Havana, 610 deputetët me dëshirën e Castros do të diskutojnë për kërcënimin e një lufte të mundshme bërthamore dhe tema të tjera ndërkombëtare.

NOA

KOMENTE