Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Aksidenti ajror, humb jetën ish-senatori Ted Stivens
English

Aksidenti ajror, humb jetën ish-senatori Ted Stivens

Alaskë, 11 gusht, NOA – Ish-senatori amerikan republikan Ted Stivens, ka humbur sot jetën në një aksident ajror në Alaska, së bashku me 4 persona të tjerë.

Ai qëndroi për katër dekada në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më pas, u dëbua për korrupsion nga ky vend.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se drejtori Ekzekutiv në Amerikën e Veriut dhe ish-kreu i NASA-s Sean OKeefe, i cili po udhëtonte me senatorin, ka arritur që t’i mbijetojë këtij aksidenti të rëndë ajror.

Aeroplani me 9 persona që ndodheshin në bord, në mesin e të cilëve ishin edhe Ted Stevens dhe ish-drejtori i agjencisë NASA, është rrëzuar mbrëmë vonë.

Republikani Stivens, ka qenë kryetar i Komitetit për ndarjet buxhetore të Senatit dhe një përkrahës i fortë i buxhetit të mbrojtjes në SHBA. Ai humbi përpjekjet për tu rizgjedhur në vitin 2008, pasi u akuzua për korrupsion.

n.e/NOA

KOMENTE