Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mbyllet parku me skulpturat e 42 presidentëve amerikanë
English

Mbyllet parku me skulpturat e 42 presidentëve amerikanë

Nju Jork, 11 Gusht, NOA – Parku i madh i i koniferëve dhe i drurëve gjetherënës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili kap rrjetin gjigant më të madh të skulpturave të 42 kryetarëve të Shteteve të Bashkuara, ka mbyllur dyert e tij.

Parku, i cili ndodhet në South Dakota, ishte konsideruar si një nga dhjetë më të vizituarit destinacione turistike në Shtetet e Bashkuara, por tani është i shkretë.

Skulpturat e tij, njëzet metra të lartë, janë bërë nga David Adickes, një artist i njohur ndërkombëtarisht.

Vetëm para pak ditësh, SHBA u detyrua të mbyllë edhe Statujën e Lirisë për vizitorët, pasi do të restaurohet në kuadrin e 125-vjetorit të saj.

n.e/NOA

KOMENTE