Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
U kapet në flagrancë “malli”, në pranga dy shitës lëndësh narkotike
English

U kapet në flagrancë “malli”, në pranga dy shitës lëndësh narkotike

Tiranë, 11 gusht, NOA – Dy shitës lëndësh narkotike kanë rënë mbrëmë në prangat e policisë.

Burime nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, konfirmuan për agjencinë NOA se dy shitësit e narkotikëve të arrestuar janë dy djem 23 vjeçarë, Gentian Qemal Kala dhe Albenc Ardian Rremi, që të dy banues në Tiranë.

Policia në raportimin e saj bën të ditur se kapja dhe më pas arrestimi i tyre u bë, kishin informacione se ata posedonin drogë.

Arrestimi i tyre u realizua mbrëmë, rreth orës 21.00’, në rrugën “Niko Avrami” në Tiranë, kur dy të arrestuarve që merreshin me shitjen e lëndëve narkotike, iu kap sasia prej 32.2 gramë lëndë e dyshuar e llojit Cannabis Saattiva, e ndarë në 8 porcione, në qese farmacie, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me dy telefona celularë.

Materialet hetimore ndaj dy shitësve të narkotikëve i kaluan Prokurorisë së Tiranës për konsumim të veprës penale të shpërndarjes dhe shitjes së lëndëve narkotike.

mit/NOA
KOMENTE