English

Juventus, lëvizja e papritur mban emrin e Jermaine Jenas

Angli, 18 Gusht NOA - Skuadra e Juventusit ka surprizuar të gjithë duke ndryshuar çdo objektiv të menduar të merkatos dhe duke identifikuar në Jermaine Jenas, 28 vjeçarin anglez tw Tottenham Hotspurs, përforcimin ideal të mesfushës, i cili shihet si tepër i nevojshëm si nga Marotta ashtu dhe nga Delneri.

E përditshmja britanike “Daily Mirror” ka konfirmuar kontaktet ndërmjet shoqërisë bardhë e zi dhe agjentit të vetë lojtarit, Phil Smith.

Me sa duket dhe skuadra angleze është e gatshme për të folur në lidhje me këtë tratativë dhe shuma e kërkuar nga ata rrotullohet rreth vlerës së 10 milionë eurove.

r.b/NOA

KOMENTE