English

Policia ndalon nje grua se ishte e veshur me ferexhe

Torino, 20 Gusht NOA - Një grua egjiptiane, 34 vjeçare është denoncuar nga karabinierët e Chivasso, në provincë të Torinos dhe kjo pasi mbante të veshur një ferexhe islamike.

Autoritetet thanë se forcat policore ishin duke patrulluar në këtë zonë në momentin që ndaluan gruan dhe kjo pasi sipas tyre kishte shkelur ligjin italian nr 152 të vitit 1975, sipas të cilit ndalohej lëvizja me fytyrë të mbuluar.

Ky element, konsiderohet si vepër penale dhe dënohet nga 1 deri 6 muaj heqje lirie dhe me një gjobë nga 25 deri në 100 euro.

r.b/NOA

KOMENTE