English

Hidhet shorti i Champions League, tabela e plotë e 8 grupeve (VIDEO)

Montecarlo, 26 Gusht 2010 NOA/ Rid Bulku - Është hedhur pasditen e sotme shorteu i Ligës së Kampionëve, i cili ka ndarë skuadrat në tetë grupe respektive dhe do të fillojë më 14 shtator me fazën e tij të parë.

Kampionët e Evropës në fuqi, Interi do të jenë në grupin A së bashku me skuadrat e Werder Bremen, Tottenham dhe Twente.

Grupi G mund të themi se do të ketë përballje mjaft interesante pasi pjesë e tij janë ekipet e Milanit, Real Madridit të Murinjos, Ajaksit dhe Auxerre.

Finalja e këtij evenimenti është e planifikuar për tu zhvilluar në Londër, më 28 maj në stadiumin e “Wembly”.

Grupet përkatëse të fazës së parë në grupe të Ligës së Kampionëve janë si më poshtë:

Grupi A

Grupi B

Grupi C

Grupi D

Inter

Lione

Manchester United

Barcellona

Werder Bremen

Benfica

Valencia

Panathinaikos

Tottenham

Schalke 04

Rangers

Copenaghen

Twente

Hapoel Tel Aviv

Bursaspor

Rubin Kazan

Grupi E

Grupi F

Grupi G

Grupi H

Bayern Munchen

Chelsea

Milan

Arsenal

Roma

Marsiglia

Real Madrid

Shakthar Donetsk

Bazel

Spartak Mosca

Ajaks

Braga

Cluj

Zilina

Auxerre

Partizan Beogradit

r.b/NOA

{youtube}AMkuxB8k6YE{/youtube}

KOMENTE