Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hidhet shorti i Europa League, tabela e plotë e 12 grupeve
English

Hidhet shorti i Europa League, tabela e plotë e 12 grupeve

Montekarlo, 27 Gusht NOA - Europa League ka zbuluar ditën e sotme grupet respektive të saj për fazën e parë. Në Montekarlo është hedhur shorti, i cili ka ndarë skuadrat në 12 grupe me nga katër ekipe për secilin.

Grupi A, mund të themi se është dhe ai më interesanti, ku Juventusi dhe Manchester City, janë dy nga ekipet e tij dhe gjithashtu mund të theksojmë se janë dhe favoritët kryesorë për fitimin e titullit.

Kështu, ka nisur rruga, e cila do të drejtojë skuadrat për në Dublin, ku më datë 18 maj do të zhvillohet finalja e këtij evenimenti.

Të gjitha grupet e tjera të Europa League janë si në tabelën më poshtë:

GRUPI A

GRUPI B

GRUPI C

GRUPI D

Juventus

A. Madrid

Sport. Lisbona

Villareal

Manchester City

Bayer Leverkusen

Lille

Bruges

Salsburg

Rosenborg

Levski Sofia

Dinamo Zagreb

Lech Poznan

Aris Salonico

Gent

Paok FC

GRUPI E

GRUPI F

GRUPI G

GRUPI H

Az Alkmaar

Cska Mosca

Zenit S.P.

Shtutgard

Dinamo Kiev

Palermo

Anderlecht

Getafe

Bate Borisov

Sparta Praga

Aek Atene

Odense

Sheriff

Losanna

Hajduk Spalato

Young Boys

GRUPI I

GRUPI J

GRUPI K

GRUPI L

Psv Eindhoven

Siviglia

Liverpool

Porto

Sampdoria

PSG

Steaua Bucarest

Besiktas

Metalist K.

Borussia D.

Napoli

Cska Sofia

Debreceni

Karpaty

Utrecht

Rapid Vienna

r.b/NOA

KOMENTE