English

Alcatel OT 802, një celular i përshtatshëm për navigimin në rrjet

Tiranë, 8 shtator NOA -Telefoni i ri celular Alcatel OT 802 do të lançohet këto ditë në tregun italian dhe mund të themi se karakterizohet nga linja mjaft të arreduara, ngjyra dhe funksionalitet tepër inovativ. Ai ka një ekran QVGA prej 2.4 polësh dhe një tastierë të tipit QWERTY. Alcatel OT 802 do të mundësojë gjithashtu dhe eksesin në postën elektronike, mesazhet dhe rrjetet shoqërore.

Mund të themi se do të jetë nga telefonat më praktikë për të pasur një lidhje sa më komode në rrjet.

Ai dallohet për praninë e Optical Navigation Key, tasti që mundëson navigimin në internet brenda në menu. Ta pasionuarit e muzikës, mund të dëgjojnë këngët e tyre të preferuara falë lexuesit MP3 dhe radios FM. Kohëzgjatja e baterisë mundëson dëgjimin e këngëve për 35 orë pa ndërprerjeje dhe një bisedim prej 9 orësh. Alcatel OT 802 ka gjithashtu dhe një kamerë pre 2.0 megapiksel. Çmimi i tij thuhet se do të fillojë nga shifra 79 euro.

r.b/NOA

KOMENTE