English

Bundesliga gjermane, ekipi i Maincit për herë të parë në krye të renditjes

Berlin, 19 shtator, NOA - Në ndeshjet e javës së katërt të Bundesligës gjermane në futboll u shënuan disa rezultate të papritura. Për herë të parë në historinë e këtij klubi, ekipi i Maincit gjendet në pozitën e parë të tabelës së klasifikimit. Ai mundi mbrëmë Verderin e Bremenit si mysafir me rezultat 0:2. Në ndeshjet tjera u shënuan këto rezultate:

Bajerni i Mynihut - Këlni 0 : 0

Shtutgarti - Borusia Mënhengladbah 7 : 0

Volfsburg - Hanover 2 : 0

Kaizerslautern - Hofenhajm 2 : 2.

Të premten Ajntrahti i Frankfurtit humbi në fushën e vet nga Frajburgu me rezultat 0 : 1, ndërsa sot zhvillohen ndeshjet:

Zankt Pauli - Hamburg

Shalke - Borusia Dortmund dhe

Bajer Leverkuzen - Nyremberg.

NOA/DV

KOMENTE