English

HTC Lexikon, publikohen imazhet e tij të para

Tiranë, 22 Shtator 2010 NOA - HTC Lexikon, bëhet fjalë për një smartphone me sistem operativ Android 2.2, ku tashmë janë paraqitur dhe imazhet e tij të para.

Me sa duket HTC Lexikon do të debutojë në treg gjatë stinës së vjeshtës në tregun e SHBA-së në dyqanet e operatorit Verizon Ëireless.

Sipas të dhënave teknike të tij flitet se ai do të përfshijë një ekran me prekje WVGA prej 3.8 polësh, një kamerë të pasme prej 5.0 megapixel dhe një tastierë QWERTY të integruar.

r.b/NOA

KOMENTE