Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Eto, ky mbret i sulmuesve “italianë”
English

Eto, ky mbret i sulmuesve “italianë”

Milano, 1 Tetor 2010 NOA - Në pritje tëprincit të vërtetë, Diego Milito, Inter është duke shijuar mbretin esaj dhe bëhet fjalë pikërisht për Samuel Eto. Kamerunasi po kalon një ndërperiudhat më të mira të karrierës së tij tek skuadra zikaltër këtë fillimsezoni.

Ajo çka e ka kurorëzuar bomberin janë shifrat,ku deri më tani numërohen 11 gola të shënuar në nëntë ndeshje zyrtare tëzhvilluara në këtë sezon. 5 në kampionat, 4 në Ligën e kampionëve dhe 2 nëSuperkupën Italiane.

Në këtë klasifikim duhet thënë se Eto ndiqetnga sulmuesi i Napolit Edinson Cavani, që është ndalur në kuotën e 7 golave.

r.b/NOA

KOMENTE