Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
KMDLNJ, vizitë qendrës së paraburgimit në Mitrovicë
English

KMDLNJ, vizitë qendrës së paraburgimit në Mitrovicë

Mitrovicë, 5 tetor, NOA – Monitorues të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, vizituan para disa ditësh qendrën e paraburgimit në Mitrovicë dhe biseduan me drejtuesit e saj për gjendjen aktuale dhe problemet me të cilat ajo përballet.

Monitoruesve të KMDLNj-së iu mundësua vizita e të gjitha objekteve fizike në kuadër të qendrës së paraburgimit si dhe biseda me të gjithë personat e paraburgosur apo të dënuar të cilët janë në vuajtje të dënimit në qendrën e paraburgimit në Mitrovicë.

KMDLNj vlerëson se kjo qendër e paraburgimit i plotëson të gjitha kushtet për personat e paraburgosur por jo edhe për të dënuarit me dënime të gjata.

Meqë Qendra e Paraburgimit në Mitrovicë është në pjesën që nuk është nën kontroll të institucioneve të Kosovës, vizitën në këtë qendër të paraburgimit e mundësoi Shërbimi Korrektues i Kosovës, përkatësisht komisari i SHKK, i cili i shoqëroi vëzhguesit e KMDLNj-së.

n.e/NOA

KOMENTE